fbpx
kliko për të mundësuar zoom
duke u ngarkuar...
Ne nuk kemi gjetur ndonjë rezultat
View Roadmap Satellite Hybrid Terreni My Location Fullscreen
Advanced Search

Shitet Apartament, 1+1, Diellon Residence, Tiranë

2.000 Euro/m²
Rruga Myslym Begu, ,
shto tek të preferuarat

Silvana Demirxhiu

Phone:00355698175262
Email:silva.demirxhiu@gmail.com

Më Kontaktoni

  Rezultatet e kërkimit tuaj

  Property Description

  APARTAMENTI

  Shitet Apartament i përbërë nga 1 dhomë gjumi, 1 dhomë ndenje, 1 tualet, korridor, dhe verandë në katin përdhe të tipologjisë D të Rezidencës Diellon. Apartamenti ka një sipërfaqeprej 65 m² dhe. Pozicioni i tij kyç i jep akses ambienteve të tij në një oborr të gjelbëruar dhe privat pa kosto ekstra! Apartamenti është në fazë ndërtimi dhe mbaron brenda 1 viti. Apartamenti disponon 1 post parkimi të brendshëm, me çmim ekstra € 25000, dhe Depo në katin -1. Qarkullim i brendshëm i apartamenteve mundësohet me ashensor, dhe shkallë të ndriçuara me dritë natyrale. Godina është vetëm 2 kate total, me parking të mbyllur,dhe është pjesë e një rezidence elitare të rrethuar, të sigurtë, me ambjente argëtimi, shërbimi dhe relaksi të gjelbëruara dhe mirëmbajtur gjatë gjithë vitit!

  RRETH REZIDENCËS:

  Kompleksi rezidencal Diellon ndodhet në Mjull-Bathore, 14 minuta nga qendra e Tiranës. Diellon koncepton një stil të ri jetese, si ekuilibrues mes jetesës private familjare dhe asaj social-komunitare.

  KONCEPTI I PROJEKTIT

  Koncepti i projektimit vjen me një përqasje miqësore, duke respektuar formën e tokës, vegjetacionin dhe elementët e peisazhit. Zona ku zhvillohet projekti ka potencial të mjaftueshëm, me elementë të pasur natyrorë, sportivë dhe panoramik. Koncepti ka në fokus arritjen e kohezionit dhe integrimit social, duke vendosur në qendër të vëmendjes komfortin, privatësinë dhe qetësisë e të jetuarit në një ambient të shëndetshëm me jetë komunitare të pasur.

  Dizenjimi ruan maksimalisht tiparet e zonës dhe i përgjigjet në mënyrë shumë delikate relievit. Projekti është konceptuar për dizajn diellor pasiv, ku volumi i ndërtesave dhe sistemeve përdoren për të kthyer energjinë e diellit në energji termike të dobishme për ngrohjen dhe ftohjen e ndërtesave dhe krijimin e një mikroklime më tërheqëse dhe më të këndshme urbane.

  PERJETO BASHKEJETESEN ELITARE!

  Diellon mundëson që jeta brenda sistemit të tij të jetë e kompletuar. I projektuar strategjikisht vetëm 2 minuta larg nga TEG dhe shumë pranë shkollave elitare. Një vend ku privatësia dhe bashkëjetesa shkojnë paralelisht. Pemët dhe peisazhi i rezidencës ndihmojnë në krijimin e kontrastit me materialet e ndërtimit prej betoni që dominojnë qytetin dhe kjo prodhon një sërë efektesh pozitive psikologjike dhe sociale.

  Aty Dajti është panorama e përbashkët e çdo dritareje. Të qenurit pjesë e Diellon si rezident apo vizitues do ju mundësojë përjetimin e harmonisë emocionale ndërthurur me kujdesin arktitekturor.

  APARTAMENTE
  Apartamentet e tipologjisë D1 në Diellon karakterizohen nga dizajni minimal arkitektonik, ku ndarja koncize e hapësirës formon një seri vendbanimesh njëkohësisht luksoze dhe të thjeshta.  Apartamentet grupohen në zonën veri-perendimore e cila përfshin apartamente elitare, me hapësira dhe peisazh të bollshëm. Këto apartamente janë frymëzuar nga konceptet e dizenjimit pasiv, duke shfrytëzuar maksimalisht potencialin e diellëzimit, hijezimit, efektin mikroklimë, dhe ventilimin natyral.

  Loading

  Address: Rruga Myslym Begu
  City:
  Shteti/Qarkut:
  Zip: 1010
  Country: Albania
  Property Id: 44886
  Price: 2.000 Euro/m²
  Property Size: 65 m2
  Property Lot Size: 65 m2
  Rooms: 1
  Bedrooms: 1
  Bathrooms: 1
  Kati: 0
  Kate Totale: 2
  Garazh: Po
  Konstruksioni: Konstruksion Beton/Armuar
  Statusi: I disponueshëm
  Dokumentat: Dokumenta të rregullta
  Veranda
  Pamje Panoramike
  Ballkon
  Oborr
  Tarrace e Gjelberuar
  Parkim
  Garazh të mbyllur
  Garazh të përbashkët
  walscore2 / Car-Dependent more details here

  Listime të Ngjashme

  krahasoni
  Listim i Ri!

  Shitet Apartament Modern 2+1, Rezidenca Diel...

  279.900 Euro
  2
  bedrooms
  2
  baths
  120 m2
  size
  31 Janar, 2024
  krahasoni
  Listim i Ri!

  Shitet Apartament 1+1, Rezidenca Diellon, Ti...

  1.900 Euro/m2
  1
  bedrooms
  1
  baths
  61 m2
  size
  silva
  31 Janar, 2024
  krahasoni

  Shitet apartament 3+1 tek Teleferiku per 82m...

  82.000 euro
  3
  bedrooms
  2
  baths
  96 m2
  size
  kris-gerveni
  16 Shkurt, 2023
  • Reset Password

  • Exchange

  • Kërkoni Pronat

  • Na Kontaktoni

    Për çdo kërkesë apo bashkëpunim me agjensinë tonë, Na kontaktoni nërmjet formularit të Mëposhtëm!
    Me respekt, MARSIAL Real Estate!
    Agjensia juaj e Pronave!

   • Mortgage Calculator

   Krahasoni